Радіо «промінь» проведе радіомарафон до дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

Поділитись

У суботу, 23 листопада в ефірі радіостанції «Промінь» (Другий канал Українського радіо) відбудеться радіомарафон, присвячений Дню пам’яті жертв Голодоморів в Україні. Про уце повідомляє прес-служба Національної радіокомпанії України  (НРКУ).

Протягом чотирьох годин, з 12.00 до 16.00 у прямому ефірі Радіо «Промінь» побувають експерти, разом з якими журналісти будуть обговорювати причини, наслідки та розголос у світі жахливої трагедії, що її спричинило комуністичне правління на теренах України. Ключовими для обговорення організатори радіомарафону обрали дві теми: міжнародна реакція на факт Голодомору в Україні як у 30-х роках ХХ століття, так і в наш час, а також єдність Української держави та суспільства у донесенні своєї позиції стосовно Голодомору до світової спільноти.

До участі у розмові запрошені: професор, доктор історичних наук Валентина Піскун; кандидат історичних наук директор наукового центру НУ «Києво-Могилянська академія» Володимир В’ятрович; доктор юридичних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Василенко; кандидат історичних наук, автор монографії «Західна Україна та Голодомор 1932-33рр» Ярослав Папуга; професор Квебекського університету (Канада) Роман Сербин; професор політології НУ «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань; громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посланник України Данило Лубківський; волонтер Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду Олена Подобєд-Франківська. Також передбачається участь низки інших відомих науковців, політиків та громадських діячів.

Під час радіо марафону в ефірі прозвучать фрагменти спогадів свідків Голодомору, інтерв’ю з учасниками Міжнародного наукового симпозіуму «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні: історія і пам’ять», який нині проходить у Києві, буде оприлюднена програма жалобних заходів до Дня Пам’яті у Києві та інших містах.

Завершиться радіомарафон оголошенням Загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00.

Вестимуть радіомарафон журналісти Радіо «Промінь» Ярина Скуратівська та Дмитро Іванов.