Світова прем’єра опери «Червона земля. Голод»

Світова прем’єра опери «Червона земля. Голод»

Поділитись

Світова прем’єра опери В.Балея «Червона земля. Голод» присвячується пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії.

Вірко Балей (нар. 1938) – американський композитор українського походження, диригент і піаніст, професор консерваторії університету штату Невада. Засновник та керівник впродовж багатьох років Симфонічного оркестру Лас-Веґаса, а також очолював інші оркестри в тому числі і оперний театр у цьому місті. Лауреат низки престижних американських нагород: Премії Ґремі та Премії Американської академії мистецтв і літератури. Підтримує творчі зв’язки із провідними українськими митцями починаючи з радянської доби. Великий внесок Вірка Балея у поширенні української музики в США: організував і здійснив десятки музичних прем’єр творів українських композиторів, заснував видавництво компакт-дисків TNC, значну частину каталогу якого складає українська музика. Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка за значний внесок у розвиток української музики і її розповсюдження у світі.

Лібрето опери написав поет Богдан Бойчук, один з фундаторів легендарної Нью-Йоркської групи – об’єднання україномовних поетів у США. Останніми роками мешкає та працює  у Києві.

Драматургічну основу лібрето, за Богданом Бойчуком, складають реалії України під час Голодомору 1932 – 1933 років, діалоги між символічними фігурами: Жінкою з немовлям та озлобленим Чоловіком, що творять беккетівську атмосферу з експресіоністичними рисами. Якщо постать Жінки – це втілення високих моральних цінностей, то Чоловік спочатку вражає цинізмом, зневірою у будь-які людські чесноти, але поступово його образ стає більш багатогранним, і в кінці він намагається врятувати життя дитини ціною власного життя.

«Це люди контрастних ідеологій і темпераменту, що випадково зустрічаються, і разом переживають трагічно-екстремальну ситуацію. Через їхній внутрішній світ, — підкреслює Вірко Балей, — розкривається жахіття Голодомору».

У головній ролі Чоловіка (драматичний тенор) зірка світового рівня — американський оперний співак Джон Дайкерс, який разом з іншими солістами із США бере участь у музичному проекті. Опера виконуватиметься англійською мовою (з субтитрами українською). У світовій прем’єрі опери Вірка Балея «Червона земля. Голод» також братимуть участь камерний хор «Київ» (художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Микола Гобдич), Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (художній керівник та головний диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Валерій Матюхін), головний режисер-постановник – народний артист України Василь Вовкун.

Вхід на оперу буде за запрошеннями (із вказаним місцем). Для отримання запрошення просимо Вас написати на електронну скриньку . В повідомленні просимо вказати кількість запрошень, П.І.Б. людей, які будуть з Вами, контактний телефон та адресу, за якою Вам буде зручно отримати запрошення. Також запрошення Ви зможете отримати за адресою: м. Київ, вул. Дмитрівська, 17а. Телефон для довідок: .

Акредитація для ЗМІ за тел.: 063 628 68 69.